About company

DREWMEBEL – Fabryka Mebli swoją historią sięga roku 1980. Wówczas to jako rzemieślniczy zakład stolarski prowadzony w spółce zajmował się aranżacją i wystrojem wnętrz domów mieszkalnych wraz z pełnym wykonawstwem takich elementów jak drzwi, schody, słupy, belki, podłogi i drobne meble. Zawsze wykonywane z drewna litego.


W roku 1987 w nowej lokalizacji zostaje zbudowany zakład z parkiem maszynowym podobnym do wielu istniejących wówczas fabryk mebli. Podstawową produkcją są meble a w tym bardzo popularne na rynku polskim ławo-stoły typu szwedzkiego.
 

Ambicją właściciela jest jednak produkcja mebli bardziej eleganckich o wyszukanym smaku i zastosowaniu. I tak rozpoczyna się produkcja mebli takich jak komody, stoliki TV, stoliki pod telefon, stołeczki i stołki z elementami toczonymi i rzeźbionymi wykonywanych z materiałów naturalnych z dużym udziałem drewna litego – szczególnie dębu.

Po kilku miesiącach produkcja w 90% trafia na rynek do Niemiec.

Rok później w 1988 roku rozpoczyna się produkcja mebli kuchennych jako nielicznego producenta na indywidualne zamówienie klienta. Podstawowym programem, produkowanym do dziś są meble z frontami z drewna litego dębu i sosny o nazwie ROCH. I tak jest do roku 1991. Pierwsza wystawa na międzynarodowych targach w Poznaniu- Polskie Meble. Rok 1991 jest także rokiem przełomowym, powstają pierwsze Studia Mebli Kuchennych. Pierwsza ekspozycja powstaje oczywiście w fabryce, następne w Warszawie i Katowicach. w tym samym roku wkracza do fabryki nowoczesna technologia tj.: m.in. programy kuchni w technologii lakierowanego MDF z głębokimi frezowaniami na centrum obróbczym BIESSE a także fronty w nowoczesnej technologii okleinowania tzw. softformingu na linii HOMAG.

Produkowane kuchnie na indywidualne zamówienie otrzymują wnętrza na poziomie europejskim tj.: metalowe szuflady, całą gamę wyszukanych carg, koszyków, suszarek i innych dodatków mających bardzo duże znaczenie dla wzrostu funkcjonalności w kuchni. Do kuchni wkracza również sprzęt do zabudowy, którego fabryka jest bezpośrednim importerem. Kuchnia przestaje straszyć a jej użytkownicy w pełni mogą zaspokoić swoje marzenia.

Następne lata po opisanym rozwoju technologicznym to ogromny przełom w dziedzinie projektowania i produkcji kuchni. Jako nieliczna fabryka w kraju a także w Europie produkujemy około 60 programów frontów drzwi tj.: wzorów kuchni nie licząc wybawień w drewnie litym i 190 kolorów lakierowanego MDF.

DREWMEBEL nie jest przy tym fabryką realizującą produkcję o charakterze masowym. Produkt jest skierowany do klienta o wysublimowany smaku, ceniącego indywidualne rozwiązania oraz aranżację o niepowtarzalnym klimacie. Swój sukces zawdzięcza przede wszystkim profesjonalnym projektantom, architektom i plastykom zatrudnionym w DREWMEBEL. To właśnie oni tworzą nie tylko nowe wzory, które przenoszone są do produkcji ale swoją wiedzą w zakresie projektowania, aranżacji, ergonomii, wzornictwa, wyczuciu dobrego smaku i estetyki tworzą niepowtarzalne wnętrza naszych klientów.

W roku 1997 fabryka wprowadziła w wielu studiach program komputerowy do projektowania wnętrz specjalnie opracowany dla DREWMEBEL. Dzięki niemu klient może na ekranie komputera bądź na kolorowych wydrukach zapoznać się z projektem, obejrzeć bryły w różnych konfiguracjach aksonometrycznych zmieniać szafki jak klocki lego.

Dodatkowo po roku 2000 firma rozszerzyła swoją ofertę o fronty w okleinie naturalnej krajowej a potem we wszelkich dostępnych okleinach egzotycznych. Starając się zaspokajać wszelkie potrzeby klientów został też rozszerzony zakres usług wykonywanych dla klientów o meble pokojowe, szafy garderobiane, zabudowy przedpokoi i łazienek. Spróbowaliśmy również swoich sił przy produkcji mebli sklepowych do powstających galerii oraz mebli biurowych.

W roku 2005 zmarł założyciel i właściciel firmy DREWMEBEL – Andrzej Adamczyk i dlatego wykorzystując ogromne doświadczenie i wkład pracy włożony w budowanie fabryki na przestrzeni tych wszystkich lat rodzina podjęła się kontynuacji działalności firmy.

Mając na względzie wszystko to co było najistotniejsze dla jej twórcy – zatem jakość i indywidualne zaangażowanie na każdym etapie obsługi klienta.