DREWMEBEL – Fabryka Mebli powstała z zamiłowania do stolarki. Historia firmy sięga roku 1980, kiedy to dwóch przyjaciół zdecydowało się założyć rzemieślniczy zakład stolarski. Już wtedy firma zajmowała się aranżacją i wystrojem wnętrz domów mieszkalnych, wraz z pełnym wykonawstwem takich elementów jak drzwi, schody, podłogi czy drobne meble, które zawsze były wykonywane z litego drewna.W 1987 roku właściciel firmy Andrzej Adamczyk postanawia zmienić lokalizację firmy. W nowym miejscu powstaje jak na owe czasy niezwykle nowoczesny zakład z parkiem maszynowym. Wówczas fabryka zajmuje się przede wszystkim masową produkcją popularnych wówczas ławo-stołów typu szwedzkiego a w niedługim czasie rozszerza ofertę o produkcję komód, szafek RTV, stolików z elementami toczonymi i rzeźbionymi wykonywanych z materiałów naturalnych z udziałem litego drewna. Z czasem duża część tej produkcji trafia na rynek zachodni.

Ambicją właściciela była jednak produkcja mebli na indywidualne zamówienie klienta aby meble wykonywane były w oparciu o projekty tworzone przez architektów pracujących w firmie. W konsekwencji w roku 1988 rozpoczyna się produkcja mebli kuchennych, tworzonych także na indywidualne zamówienie klienta. Jest to jednocześnie czas coraz większego rozwoju firmy, ponieważ Drewmebel po raz pierwszy w roku 1991 prezentuje się na międzynarodowych targach w Poznaniu – Polskie Meble, a także powstają pierwsze Studia Mebli Kuchennych między innymi w Warszawie , Katowicach, Łodzi. Tym samym do firmy wkracza nowa technologia. Przede wszystkim rozwija się taśma produkcyjna, wzbogacona o nowoczesne maszyny sprowadzane w Włoch i Niemiec.

Produkowane kuchnie na indywidualne zamówienie uzyskują charakter wnętrza na poziomie europejskim. Coraz większe znaczenie ma też funkcjonalność kuchni, poprzez zastosowanie rożnych systemów szafek. Do kuchni wkracza również sprzęt do zabudowy, którego fabryka jest bezpośrednim importerem. Kuchnia przestaje straszyć a jej użytkownicy w pełni mogą zaspokoić swoje marzenia.

Na przestrzeni lat Drewmebel – Fabryka Mebli staje się firmą ceniącą indywidualne rozwiązania oraz aranżacje o niepowtarzalnym klimacie. Sukces firmy tkwi przede wszystkim w profesjonalnych projektantach, architektach oraz plastykach którzy doskonale potrafią odzwierciedlić potrzeby klienta. Ogromne znaczenie mają też fachowcy pracujący na produkcji. To właśnie oni tworzą coraz to nowe wzory, które w pełni odzwierciedlają trendy w meblarstwie, a także doskonale potrafią zadbać o każdy najmniejszy detal. Źródłem naszej dumy jest rodzinny charakter firmy.

Firma może także pochwalić się wieloma ciekawymi realizacjami. Jak meble które zdobią wnętrze Centrum Ekumenicznego parafii Św.Brygidy w Gdańsku, które podczas jednej z pielgrzymek do Polski uświetnił swoją obecnością Jan Paweł II. Naszym projektem z którego jesteśmy dumni jest zabudowa całościowa z kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym ekskluzywnego hotelu w Pabianicach. Zaufało nam wiele znanych osób a każdy klient był i jest dla nas tak samo ważny.

W 2005 roku zmarł założyciel i właściciel firmy Drewmebel. Jednak chęć kontynuacji nowej tradycji firmy spowodowała, że rodzina bez wahania podjęła się kontynuacji działalności firmy, wprowadzając nowe rozwiązania technologiczne. Mając na uwadze to co najistotniejsze dla twórcy – zatem jakość i indywidualne zaangażowanie na każdym etapie firma otworzyła się na nowe przedsięwzięcia takie jak całkowite projekty i wykonawstwo mieszkań i apartamentów, produkcję mebli hotelowych, restauracyjnych czy wyposażenia sklepów z odzieżą.

Jesteśmy otwarci także na nowe wyzwania, w których będziemy mogli zrealizować indywidualny projekt klienta.